Co może być przyczyną niedoboru żelaza we krwi?

Witam Mam takie pytanie od kilkunastu lat borykam sie z problemem niskiego poziomu żelaza we krwi, podczas brania preparatu żelazo wzrasta gdy osiagnie porządany poziom, odstawie lek, żelazo zaczyna spadać... test wchałania w normie, witaminy w normie, zadnych bakterii ani krwi utajonej w kale... co moze być przyczyną? Ostatnio wyższło mi takze podwyższone OB 20, oraz fosfataza alkaliczna ponizej normy mam 21, norma od 35 do 120... Mam 27 lat. Bardzo proszę o interpretacje.

Najczęściej wynika z niedoborów pokarmowych, zaburzeń wchłaniania oraz obfitych krwawień miesiączkowych