Co może być przyczyną nierównych piersi u nastolatki?

Moja córka ma 15 lat i ma problem z nierówno rosnącymi piersiami. Jedna pierś jest bardzo wyraźnie mniejsza od drugiej. Czy powinna mieć zlecone jakieś badania, które mogą wyjaśnić przyczynę takiego stanu?

Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Piersi różniące się rozmiarem są normą nawet u dorosłych kobiet. W okresie dojrzewania stan taki jest natomiast związany ze wzrostem gruczołów piersiowych i z pewnością nie wymaga diagnostyki. Bardzo możliwe, że mniejsza pierś "nadgoni" i w przyszłości, kiedy zakończy się ich rozwój, obie piersi będą równe.

Pozdrawiam serdecznie!