Co może być przyczyną opuchniętych palców u nogi?

Od kilku dni mam opuchnięte palce u nogi(3 i 4) bolą i są zaczerwienione, nigdy wcześniej tego nie miałam,co może być przyczyną?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli wykluczony jest uraz, sugeruję udać się do lekarza reumatologa (ew. internisty lub lekarza pierwszego kontaktu) w celu zbadania i oceny pani stanu klinicznego. Należy wykonać odpowiednią diagnostykę zapalenia stawów.