Co może być przyczyną pieczenia cewki moczowej?

Dzień dobry chciałabym się dowiedzieć co może być przyczyną pieczenia cewki moczowej. Pieczenie pojawiło się już tydzień temu i trwa do tej pory, pieczenie odczówam cały czas. Nie ma krwiomoczu, jest za to ból podbrzusza również od tygodnia, który nie wiem czym jest spowodowany,ponoeważ mam też problemy ginekologiczne typu nadżerka, zaplanie szyjki macicy i grzybice oraz problemy z jelitami. W czwartek oddałam posiew moczu do badania wynik wyszedł ujemy nie wyhodowano żadnych drobnoustrojów dlatego zastanwiam się co może być przyczyną pieczenia i jak moge temu zaradzic.

Dzień dobry,

aby ustalić przyczynę opisanych przez Panią dolegliwości wskazana jest diagnostyka obrazowa, laboratoryjna z krwi.

Wskazana konsultacja stacjonarna z lekarzem ginekologiem z powodu problemów ginekologicznych oraz z lekarzem (POZ) lub rodzinym który wykona badanie przedmiotowe i zleci diagnostykę ustalenia diagnozy i ewentualnego leczenia.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Bardzo dobrze, że wykonano już pewną diagnostykę, jednakże, aby odnaleźć przyczynę obecnych dolegliwości warto wykonać dodatkowe badania.

W pierwszej kolejności zalecamy wykonać USG jamy brzusznej oraz narządów rodnych. Taki obraz badań będzie mógł wskazać, czy występuje stan zapalny lub inne zmiany w obrębie diagnozowanych organów.

Dodatkowo można wykonać posiew wymazu z pochwy, a także pełną morfologię, CRP oraz określenie poziomu kreatyniny, mocznika, kwasu moczowego oraz prób wątrobowych.

Możliwe, że infekcja intymna o podłożu grzybiczym oraz stan zapalny szyjki macicy spowodował takie objawy ze strony cewki moczowej.

Zalecamy Pani konsultację z lekarzem internistą lub ginekologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz postępowaniu.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona również w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/uszkodzenie-cewki-moczowej-objawy-przyczyny-i-leczenie https://portal.abczdrowie.pl/cewka-moczowa

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.