Co może być przyczyną pojawiania się takich zmian w piersi u córki?

Dzień dobry, Córka lat 22 ostatnio poprzez badanie palpacyjne wyczuła sobie zgrubienie w jednej piersi. zrobiła USG , okazało się że ma dwie zmiany w tej piersi w wielkości ok 1 cm, które się swobodnie przesuwają i że ma to kontrolować, kolejna wizyta za pół roku. Wspomnę tylko że w wieku 18 lat córka miała usuniętą zmianę ( gruczolakowłókniak) w drugiej piersi ok 3,5 cm. Proszę o udzielenie odpowiedzi co może być przyczyną że te zmiany się pojawiają , jak temu zaradzić. Czy to mogą być zaburzenia hormonalne? Jakie badania powinna wykonać ? Bardzo proszę o odpowiedz. Z góry dziękuję

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się chirurgiem onkologicznym oraz ginekologiem.