Co może być przyczyną pojawianie się nitek krwi w stolcu u niemowlaka?

Witam. W kupie mojej 2,5 miesięcznej córki 4 tygodnie temu pojawiły się nitki krwi. Zgodnie z zaleceniem pediatry przeszłam na dietę całkowicie bez mleczną (nie jadam mleka ani żadnych jego przetworów). Pomimo diety co 3-5 dni w kupie pojawiają się nitki żywej, czerwonej krwi. Córka jest tylko na piersi, przybiera prawidłowo, nie ulewa, nie ma zmian skórnych i nie ma kolek ani bóli brzucha. Po za krwią kupy mają prawidłowy kolor i konsystencję, czasem pojawia się śluz, ale nie jest go dużo. Co innego niż alergia może być przyczyną pojawianie się nitek krwi w stolcu? Czy powinniśmy zrobić jakieś badania lub skonsultować się ze specjalistą gastrologiem lub alergologiem? Według pediatry nie ma takiej potrzeby, na razie mamy tylko obserwować dziecko, a ja mam kontynuować dietę bez mleka.

Dzień dobry,
w przypadku podejrzenia alergii pokarmowej dieta eliminacyjna u karmiącej mamy powinna obejmować w pierwszej kolejności mleko i jego produkty oraz białko jaja kurzego. Jesli mimo jej stosowania przez 3-4 tygodnie utrzymuje się krew w stolcu wskazana byłaby jednak konsultacja specjalistyczna i wykonanie podstawowych badań (morfologia krwi).