Co może być przyczyną poronienia?

Witam, mam 25 lat, moja ciąża obumarła ok. 6 tygodnia. Stało się to w styczniu tego roku. Zrobiłam teraz badania i bardzo proszę o ich interpretację. Czy wynik dodatni IgG różyczki może oznaczać, że miałam w ciąży różyczkę? Na poczatku ciąży miałam jakąś wysypkę na rękach i przeziębienie, ale nie skojarzyłam tego wtedy z różyczką. Czy powinnam zrobić badanie różyczka IgM? Czy te moje wyniki badań wskazuja na jakąś przyczynę obumarcia ciąży? TSH 1,816. Toksoplazmoza IgM0,04, wynik ujemny <0,5, wynik wątpliwy 0,50-0,59, wynik dodatni >0,6; toksoplazmoza IgG <1,6, wynik ujemny <1,6, wynik wątpliwy 1,6-2,9, wynik dodatni >3,0. Wirus różyczki IgG 95,9, wynik ujemny 0,0-4,9, wynik wątpliwy 5-9,9, wynik dodatni >10. Cytomegalowirus IgG <6, wynik ujemny 0,0-6, wynik wątpliwy 6-15, wynik dodatni>15. Cytomegalowirus IgM 0,130, wynik ujemny <0,85, wynik wątpliwy 0,85-0,99, wynik dodatni >1.

Lek. Izabela Brym

Witam.

Wszystkie wyniki, poza przeciwciałami przeciwko wirusowi różyczki, są ujemne. Przeciwciała w klasie IgG świadczą o wcześniejszym kontakcie z wirusem różyczki. Nie wiadomo jednak, kiedy ten kontakt nastąpił oraz czy był wynikiem zakażenia czy szczepienia.

Powyższe badania nie wskazują na przyczynę poroniena.