Co może być przyczyną różnego odczytu ciśnienia?

Witam chciałem zapytać co może być przyczyną różnego odczytu ciśnienia? Raz mam 140/76 A raz 120/90 oczywiście nie często. Dodam że mam chora nerke którą ponoć jest marska i muszę ja usunąć. Czy przez nią tak może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie są to bardzo duże wahania ciśnienia. Mogą one wynikać z techniki i okoliczności wykonywania pomiaru, ale przyczyna nerkowa nie jest wykluczona. Proszę zwrócić uwagę na dokładne wykonywanie pomiaru (w spoczynku, na siedząco, plecy oparte, ramię na wysokości serca) przy użyciu naramiennego ciśnieniomierza który posiada odpowiednie atesty. W razie dalszego nieuregulowania ciśnienia sugeruje zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu.