Co może być przyczyną spóźniającej się miesiączki u 19-latki?

Witam, w piątek (8.06)współżyłam ze swoim chłopakiem, niestety pękła prezerwatywa, zakończyliśmy stosunek, ale doszło do wytrysku. Teoretycznie mam dni niepłodne, a okres powinnam dostać właśnie w piątek, jednak nadal go nie mam. Owulacje miałam 26 maja. Czy jest szansa, że mogę zajść w ciąże? Myślałam też, że okres może mi się spóźniać dlatego że jestem przeziębiona, ostatnio też miałam problemy z pęcherzem, albo dlatego że od 21 maja przyjmuje tabletki pomagające walczyć z nawracająca opryszczką (Heviran i Neurovit).

Lek. Paweł Szadkowski

Ryzyko ciąży w opisanym przypadku jest małe, rzeczywiście nie było wtedy dni płodnych. Gdyby okres się nie pojawiał, proszę wykonać test ciążowy.