Co może być przyczyną takiego bólu z lewej strony klatki piersiowej?

Dzień dobry, od trzech tygodni odczuwam ból z lewej strony klatki piersiowej, ma on najczęściej charakter ucisku, czasem kłucia. Występuje on w różnych miejscach, czasem w okolicy serca, czasem bardziej na dole, czy do lewej strony, generalnie nie ma jednego punktu. Przy tym czasem pojawiają się lekkie zawroty głowy, ale rzadko. Zauważyłem dodatkowo , iż zażycie ketonalu łagodzi objawy. Na ten moment robiłem badanie EKG, morfologie krwi z rozmazem, plus DDimery, wszystko w normie (0-500, mi wyszło 134). Co może być przyczyną, w którą stronę szukać pomoc y medycznej? Mogę normalnie funkcjonować niemniej jednak ból ten utrzymuje się codziennie przez 24 godziny (czasem po prostu łagodnieje, ale dalej jest obecny).
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 11 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Przyczyną opisanych objawów mogą być np choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa piersiowego lub zaburzenia z przewodem pokarmowym.

Zalecał bym stacjonarną wizytę u swojego lekarza pierwszego kontaktu w celu przeprowadzenia badania podmiotowego i przedmiotowego po którym lekarz będzie wiedział po wykonanych badaniach z czym ma się do czynienia i zleci odpowiednią diagnostykę obrazową którą powinien Pan przejść na samym początku razem z badaniami laboratoryjnymi.

Jeśli będzie wymagana konsultacja specjalisty lekarz zleci odpowiedniego specjalistę który zajmie się Pana problemem zdrowotnym.

Pozdrawiam