Co może być przyczyną takiego nagłego złego stanu?

Witam, Od kilku dni mam problemy na tle fizycznym oraz psychicznym. To wszystko pojawiło się nagle, około 4 dni temu zauważyłam u siebie dziwne mrowienie całej lewej ręki i obu nóg i pleców, co znacznie utrudnia mi zasypianie. Od tamtego momentu pojawiło się także silne i szybkie bicie serca i zawroty głowy, gdy nawet próbuje zmienić pozycję podczas leżenia. Przy tym wszystkim towarzyszy mi ogromny lęk, którego nigdy tak silnego nie zaznałam, powodujący u mnie jeszcze większe nasilenie objawów oraz ogromne duszności, gdy tylko próbuje zasnąć nachodzą mnie straszne myśli i nie jestem w stanie się ich wyzbyc, co powoduje u mnie właśnie te ataki paniki. Leki uspokajające nie działają. Co może być przyczyną takiego nagłego złego stanu?
KOBIETA, 19 LAT 4 miesiące temu

Dobry wieczór.

Brak informacji z Pani strony czy jest pod opieką lekarza który prowadzi leczenie.

Przyczyn może być różne np zaburzenia lękowe, depresyjne, nerwicowe, schorzenia CUN itd.

Zachęcam zacząć od wizyty u lekarza psychiatry lub psychologa klinicznego celem diagnostyki opisanych objawów oraz konsultacja u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który wykona diagnostykę w celu wykluczenia chorób układu sercowo naczyniowego i zawrotów głowy.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta