Co może być przyczyną takiego spadku pulsu?

Około 1,5 miesiąca temu podczas pomiaru ciśnienia okazało się, ze mam zbyt wysokie ciśnienie (180/130). Przez kolejne dni pomiar ciśnienia : skurczowe od 114 do 160, rozkurczowe 71 do 109, puls 57 do 63. Udałem się do lekarza pierwszego kontaktu, który skierował mnie na badania lab oraz EKG. W EKG nie było niczego niepokojącego. Badania krew/mocz wykazały cholesterol 264mg/dl, trójglicerydy 417mg/dl, HDL 81mg/dl, surowica lekko lipemiczna, TSH 6,590. Zgodnie z zaleceniem lekarza biorę rano na czczo Euthyrox N50, w godzinach popołudniowych Karbis 8mg, a wieczorem Grofibrat S 215mg. Ciśnienie na poziomie skurczowe 115 do 133, rozkurczowe 58 do 79 i puls 61 do 77 (pomiary dokonywane rano). Po 3-4 tygodniach zauważyłem spadek pulsu. Przez ostatni tydzień dwukrotnie zdarzyło się, ze miałem puls 47, przeważnie 50-55. Ciśnienie 114-125/57-70. Co może być przyczyną takiego spadku pulsu? Leki? Mam 42 lata.

Przyjmowany przez Pana Kandesartan (Karbis) powoduje obniżenie ciśnienia ale nie powinien mieć wpływu na częstość akcji serca. Proponuję ponowną wizytę u kardiologa. Pozdrawiam.