Co może być przyczyną takiej senności?

Co może być powodem senności? Mam problem z tym że mogę spać po 12 godzin w nocy i być zmęczonym lub od razu po spaniu wstać zmęczonym i zdarza się to bardzo często (czasem nawet co 2 dzień). Nie wiem co może być przyczyną tego. Miałem badania krwii z których wynika że tarczyca nie jest problemem oraz nie jest to cukrzyca. Również miałem przeprowadzone testy alergiczne i nie wykazały one żadnych problemów. Warto dodać że często zmagam się z bólem głowy w okolicach zatok (chore zatoki również zostały wykluczone za pomocą badań) oraz oczu (wykonałem podstawowe badania u okulisty z pozytywnym wynikiem). Ból zdarza się nawet 2 razy w tygodniu pomaga na niego dotąd z leków które próbowałem ibuprom zatoki a jeśli go nie zabiorę kończy się wymiotami po 2-3 godzinach. Byłem również u neurologa ale leki typu Divascan czy na klasterowy ból głowy mimo że według moich zapisów jest dzięki nim nieco mniej bólów głowy czynią mnie bardziej ospałym przez co już naprawdę czuję się strasznie senny. Warto dodać że mój nos jest zatkany cały czas. Nie jest to katar płynny raczej taki zalegający. Nie sądzę również że zmęczenie jest związane z depresją czy problemami psychicznymi. Moim pytaniem jest jakie badania byłoby jeszcze warto wykonać lub jakie choroby sprawdzić aby dowiedzieć się co może być przyczyną?

Marek Kubiszewski Psychiatria

Jakie jeszcze badania można zrobić może powiedzieć internista po zbadaniu i wnikliwym zapoznaniu się z wynikami badań już wykonanymi. Bywa, że takie dolegliwości są maską depresji, wtedy znaczną poprawę można uzyskać stosowaniem leku przeciwdepresyjnego.