Co może być przyczyną tego tycia?

Mam 26 lat, od pewnego czasu zaczęłam tyć. Od lutego przytyłam 5 kg, mimo że jem tyle samo, styl pracy się nie zmienił (siedzący), ruszam się tak jak wcześniej. Od 6 lat przyjmuje tabletki Daylette. Przez kilka miesiecy przyjmowałam tabletki Flunarizinum zapisane przez neurologa na bóle głowy. po 3,5 miesiąca je odstawiłam bo źle się po nich czuła (przygnębienie, duża senność). Wiem, że Flunarizinum może powodować przybieranie na wadze. Odstawiłam ten lek 1,5 miesiąca temu, ale i tak waga w tym czasie po ostawieniu tabletek wzrosła 1,5 kg. Wyniki hormonów tarczycy mam w porządku, morfologię, lipidogram też. Zawsze utrzymywałam stałą wagę, a teraz mimo że jem zdrowej, ograniczam słodycze to tyje. Jem naprawdę małe porcje 4-5 razy dziennie. Głównie przytyłam w brzuchu. Co może być przyczyną, że tyje?

Sugeruję wybrać się do dietetyka, który przeprowadzi szczegółowy wywiad żywieniowy oraz wykona analizę składu ciała. Na podstawie pomiarów można zaobserwować z czego wynika przyrost masy ciała (może to być woda, a nie tkanka tłuszczowa). Dietetyk pomoże ustalić zapotrzebowanie energetyczne i oceni czy aktualnie spożywane porcje są odpowiednie.