Co może być przyczyną trudności z zajściem w ciążę i jakie ewentualne badania wykonać?

Witam, mam 30 lat, od 6 miesięcy staramy się z mężem o dziecko.Moje wyniki badań są w normie - zbadano prolaktynę, progesteron. Mąż zrobił badanie nasienia i wyszło w normie (bez szaleństwa ale plemników jest dość dużo). Owulację badam domowymi testami paskowymi. Kochamy się z mężem przed w dniu i po owulacji. jednak nadal bez skutecznie. Co może być przyczyną trudności z zajściem w ciążę i jakie ewentualne badania wykonać?

Milena Lubowicz

O trudnościach z zajściem w ciążę mówimy, gdy starania o dziecko trwają dłużej niż rok przy średniej 3 stosunków w tygodniu. Także na razie proszę próbować dalej, nie nakładać na siebie takiej presji, a może się uda. Jeżeli nie, to wtedy proszę się udać do ginekologa zajmującego się niepłodnością i on zależnie od wyniku badania przez pochwę, usg oraz zebranego wywiadu ukierunkuje dalsze badania.
Pozdrawiam