Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyną wypadania włosów u 16-latka?

Witam. Nazywam się Kamil i mam 16 lat. Od około 3 lat stosuję żel do włosów praktycznie codziennie, do tego suszę je suszarką, jednakże nie przesadzam z ciepłym powietrzem, staram się dbać o włosy i myć je szamponem ***** przeciwko łupieżowi i wypadaniu włosów. Słyszałem, że wypadanie włosów może być mechaniczne, od codziennego czesania się. Słyszałem również, że może mieć to podłoże genetyczne, a mój dziadek wyłysiał w młodym wieku. Chciałbym zapytać czy stosowanie żelu może być przyczyną mojego wypadania włosów? Czy może jest to spowodowane nadmiernym suszeniem i powinienem odstawić suszarkę? A może ma to podłoże genetyczne? Zastanawiam się również czy chodzenie w zimie bez czapki może być tego przyczyną... Czekam na odpowiedź, Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Leczenie łysienia męskiego

Witam.

Spośród przyczyn łysienia, które Pan wymienił najbardziej prawdopodobne wydaje się tło genetyczne. Właśnie łysienie androgenowe ma charakter dziedziczny. Jako przyczynę upatruje się podwyższony poziom hormonów męskich. Radziłabym, aby odwiedził Pan dermatologa, który przyjrzy się włosom, określi rodzaj łysienia i ewentualnie zleci badania dodatkowe.
Wskazane jest stosowanie preparatów witaminowych wzmacniających włosy oraz specjalistycznych szamponów, będących kuracją przeciw wypadaniu włosów.
Wpływ suszenia czy stosowania żelu może w niewielkim stopniu odpowiadać zmianom, które Pan opisuje. Szczotkowanie włosów (o ile nie jest związane z ich wyrywaniem) ma raczej korzystny wpływ na mieszki włosowe, bowiem mechanicznie doprowadzamy do lepszego ukrwienia skóry głowy.
Pozdrawiam.

Specjalista dermatolog i wenerolog.
0

Witam należy wykonać badania , proszę udać się do dermatologa lub trychologa.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy