Co może być przyczyną wystąpienia śluzu o metalicznym zapachu?

Witam, mam 20 lat. Miesiączkuję bardzo nieregularnie, od 7 lat. Ostatnia miesiączka zaczęła się 24 czerwca (trwala 5 dni). Przez kolejne 21 dni od tego czasu współżyłam około 6 razy, zawsze z zabezpieczeniem, po każdym stosunku sprawdzaliśmy prezerwatywę i nie wykryliśmy żadnych nieprawidłowości. Nie stosowałam żadnych innych środków antykoncepcyjnych. Wytrysk następował zazwyczaj (oprócz 2 razy) na zewnątrz.

Nie wiem kiedy powinna wystąpić kolejna miesiączka (bo jak wspomnialam - cykle są nieregularne), ale zauważyłam, że od 3 dni z pochwy wypływa brązowy śluz ze skrzepami i o metalicznym zapachu. Co to może byc? Nie było żadnych objawów wskazujących na okres (bóle brzucha, zawroty głowy, ból piersi itp.), które zawsze miałam. Czy to może być jednak ciąża? A może jakaś choroba?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Aby określić przyczynę krwawienia (na które wskazuje brązowy śluz) powinna się Pani udać do ginekologa. Dziwne zapachy mogą sugerować infekcję w pochwie, która z kolei mogła przyczynić się do powstania i/lub krwawienia z nadżerki szyjki macicy. Lekarz powinien pobrać wymaz z pochwy na posiew oraz zdiagnozować ewentualną nadżerkę czy inną przyczynę krwawienia.

Pozdrawiam serdecznie!