Co może być przyczyną zaburzeń związanych z omdleniami?

Witam. Jak już pisałam wcześniej od pewnego czasu są momenty kiedy kręci mi się w głowie. Czuję ucisk nad nosem , tak jak po za mocnym wydmuchaniu nosa i czasami dochodzą krótkie zawroty głowy a czasami tak silne że mam wrażenie że zemdleję. Jakie badania wykonać i co może być przyczyną? Pozdrawiam.

Diagnoza wieloetapowa zależna od zaleconych przez lekarza rodzinnego kroków
Ale badanie podstawowe,wywiad ,pomiar RR to powinno się odbyć.
W dalszym etapie diagnoza różnicowa- laryngolog, ew badania przepływów naczyniowych w tym obszar kręgu tylnego-usg tt.dogłowowych m.Duplex -Doppler) .
To wszystko warto zrobić i dopiero wówczas mozna podjąć leczenie.

Pozdrawiam ciepło