Co może być przyczyną zaczerwienia skóry na wewnętrznej stronie napletka?

Na wewnętrznej stronie napletka pojawiło mi się zaczerwienienie skóry,które dość mocno swędzi,dodatkowo na żołędziu mam takie malutkie czerwonawe krostki.Kiedyś raz zastosowałem na miejscowo krem Pimafucort i praktycznie po 1-2 zastosowaniach dolegliwości zniknęły.Często jednak pojawiają się ponownie.Przy stosowaniu Pimafucinu,maści na zakażenia grzybicze nie pomagało.Co może być przyczyną tych dolegliwości i co z tym robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z właśnie infekcją grzybiczą lub mechanicznym podrażnieniem śluzówki. Pimafucin i pimafucort to leki o podobnym działaniu. Proponuje zastosować ponownie ten drugi.