Co może być przyczyną żółtego stolca?

Żółty stolec Co może być przyczyną żółtego stolca? Dodam że jestem leczona na refluks.

Lek. Paweł Szadkowski

Taki stolec może być związany ze spożywaniem dużej ilości beta-karotenu (żółto-pomarańczowy stolec). Natomiast stolec jasny, żółty lub odbarwiony – przyczyną mogą być choroby wątroby (wirusowe zapalenie wątroby, zapalenie alkoholowe, kamica dróg żółciowych). Podobnie przy chorobach trzustki - niestrawione tłuszcze nie mogą być wchłonięte przez jelito i są wydalane z kałem – pojawia się połyskliwy, żółty, jasny stolec.