Co może być u mnie przyczyną braku okresu?

W marcu podczas wizyty u lekarza okazało się, że mam dwa razy mniejsza tarczycę ( 9 mm) z torbielem i guzkiem. Wstępna diagnoza to Hashimotto. Tsh było 3,67 ( norma 0.27-4,2) Dostałam jodid 100 i selen 100. Lekarz powiedział, że celem będzie zejście w TSH do 0,5. Pojechałam na weekend do spa gdzie była grota solna z której korzystałam. W tej chwili okres spóźnia mi się 6 dzień. W poprzednim miesiącu też już być spóźniony ale max 4 dni. Do tego czasu miałam w miarę regularnie okres, z tym że być krótki i słaby. Robiłam testy ciążowe i wychodzi 1 kreska. Co może być powodem braku okresu?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wykonać laboratoryjny test ciążowy (poziom bHCG we krwi).