Co może mieć wpływ na moje problemy zdrowotne?

Witam od jakiegoś czasu cierpię na zawroty głowy, często czuję się niepewnie kiedy chodzę. Do tego mrowienia, szumy uszne i bóle w różnych miejscach. U laryngologa wszystko ok, kardiolog stwierdził nadciśnienie pierwotne. Ciśnienie potrafi skakać ze 120/70 do 159/90- paru. Zrobione ekg, czekam na holter. Z badań obrazowych zrobione mri mózgowia (brak zmian) oraz mri odcinka szyjnego, tutaj wyszło odprostowanie lordozy szyjnej. Czy skaczące ciśnienie i odprostowanie lordozy może być na to wypływ? Z krwi jedynie podwyższony cholesterol, reszta w normie (ths, crp itp.) Czekam jeszcze na emg, eeg i doppler tętnic szyjnych. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry.

Opisane objawy mogą również mieć wpływ na Pana problemy zdrowotne - podwyższone ciśnienie, cholesterol, zmiany w kręgosłupa szyjnego.

Brak informacji z Pana strony czy oprócz wymienionych dolegliwości choruje Pan na inne choroby przewlekłe, czy przyjmuje Pan leki nawet te bez recepty które mogą powodować przykre objawy.

Dodatkowa diagnostyka na którą Pan oczekuje pozwoli na odpowiednią ocenę i leczenie opisanych problemów zdrowotnych.

Do czasu wykonania pozostałych badań powinien Pan być pod kontrolą swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego, neurologa, ortopedy.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk