Co może oznaczać ból brzucha i jelit?

Witam. 2,5 miesiąca temu zaczęłam brać leki przeciwzapalne na problemy ze stawem skroniowo żuchwowym (Opokan 2 tabletki dziennie i po miesiącu zmieniłam na Naproxen 1 tabletka dziennie). Po ponad dwóch miesiącach zażywania tych leków dostałam mocnej biegunki, mdłości i ogromnych boli całego brzucha, z najmocniejszym bólem żołądka. Po jakimś 1,5 tygodnia trwania tych dolegliwości mój lekarz rodzinny zbadał ręką mój brzuch i przepisał mi takie leki: Dexilant 60 mg - dawkowanie 1x1, Duspatalin 200 mg - 2x1 i Metronidazol 250 mg - 3x1. Tylko pytanie czy ja nie powinnam mieć jakichś badań zanim znów zacznę się faszerowac kolejnymi lekami i czy mój brzuch nie "wysiądzie" po tym wszystkim? Odkad zaczely sie dolegliwosci pije 2 razy dziennie mielone siemie lniane i probiotyk. Biegunki przeszły, ale mdłości i ból brzucha zostały, do tego moje jelita są bardzo głośne i bulgota w nich mocno bez przerwy. Dodam jeszcze ze odczuwam tez bol w dolnej części jelita, jakby trochę w odbycie. Proszę o poradę!

Lek. Paweł Szadkowski

Leki powinny pomóc na pana dolegliwości żołądkowo-jelitowe. W razie kontynuacji leczenia przeciwzapalnego stawów należy pamiętać o leczeniu osłonowym np. przy użyciu IPP.