Co może oznaczać ból brzucha z lewej strony pod żebrami?

Dzień dobry mam pytanie odczuwam dotkliwy ból brzucha z lewej strony pod zebrami. Zabolało mnie nagle bez żadnych wcześniejszych oznak. Ból jest kujący jak kaszle i chce mi się wymiotować. Co mogę zażyć aby złagodzić dolegliwości bo specjalisty trudno będzie mi się dostać jestem z małej miejscowości

Lek. Paweł Szadkowski

Optymalnie byłoby udać się do chirurga ogólnego w celu zbadania i oceny pana stanu klinicznego. Jeśli nie jest to możliwe sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie do pana dolegliwości i w zależności od potrzeb dalsza diagnostyka lub leczenie.