Co może oznaczać ból i dyskomfort pod kolanem?

Witam, Podczas przykucniecia przy wiązania butów przy próbie wstania odczułam silny ból i jakby coś przeskoczylo w kolanie, pod nim, ból też mięśnia . Po wstaniu po chwili ból ustąpił i podczas chodzenia nie czuję dyskomfortu. Pod kolanem jest lekkie zgrubienie takie jakby galarerowate, opuchniecie ? Na drugi dzień czułam lekki dyskomfort podczas siadania i jakby ból od zewnętrznej strony . Przy dotykaniu właśnie trochę boli pod kolanem wyżej na udzie . Jak się uciska. Samo kolano nie jest jakoś opuchnięte , chodzić mogę. Problem jest przy kucaniu. Ze względu na wagę mam przeciazone kolana. Jakie zalecenia co do ćwiczeń, ograniczenia ruchu, środków np maści. Przeczytałam że może to być torbiel Bakera. Jest szansa na ustapienie samoistne ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli te dolegliwości przybierałyby na sile to proszę udać się na konsultacje ortopedyczną który wykona USG stawu kolanowego. Pozdrawiam.