Co może oznaczać ból i ucisk klatki piersiowej?

Dzień dobry, mój 54 mąż od jakiegoś czasu skarży się na ból i ucisk w klatce piersiowej, mówi, że czuje się jakby ktoś położył mu kamień na piersiach mówi że vięzko mu oddychać. Narzeka też na ból jednak nie potrafi dokładnie określić rodzaju bólu. Takie odczucia występują w momencie dużego stresu. Mąż był u lekarza robił badania krwi i EKG i wyszło wszystko w porządku. Moje pytanie brzmi czy w przypadku dużego stresu u męża może dojść do zawału mimo, że serce zdaniem lekarza jest „jak dzwon”? Czy wystarczą tu leki na uspokojenie czy raczej należy zażywać coś na krążenie?

Lek. Paweł Szadkowski

Szczegółowych zaleceń może państwu udzielić jedynie lekarz prowadzący. Powyższe dolegliwości mogą być objawem nerwicowym, choroby niedokrwiennej serca lub innej patologii. Konieczne jest badanie fizykalne i badania dodatkowe. Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. W razie wątpliwości mogą państwo skonsultować się z kardiologiem.