Co może oznaczać ból kości krzyżowo-udowej?

Witam.3 dni temu po grze w piłke na drugi dzień rozbolała mnie kość krzyżowo udowa(nieco wyżej niż pośladek).boli podczas schylania sie i nagłych ruchów.już miesiac temu doświatczyłem podobnego przypadku ale mineło po 2 tyg co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli dolegliwości są ściśle związane z wysiłkiem fizycznym nie jest to raczej nic niepokojącego. Może pan ewentualnie skonsultować się z lekarzem ortopedą. Jeśli dolegliwości występują częściej, konieczne jest poszerzenie wywiadu np. przez lekarza pierwszego kontaktu i różnicowanie m.in. bólu zapalnego kręgosłupa.