Co może oznaczać ból łydek?

Dolega mi ból w okolicach goleni, łydek. Nasila się podczas biegania. Zwyczajnego. Jestem piłkarzem i już rok temu miałem ten sam problem, jednak po jakimś czasie ustał. Strasznie męczy mnie to psychicznie...całą zimę mogę normalnie grać, trenować, biegać...przychodzi wiosna i czuje silny, rozrywający ból w goleniach. Przy dotknięciu ich czuję ból. Każdy szybszy krok jest odczuwalny, staję się mozolny i nieskoordynowany. Trenerzy nie wiedzą co mi jest...robiłem już prześwietlenie, nic nie wykazało. Nie trenuję ciężko, dwa razy w tygodniu w Niedzielę gram mecz. W tym tygodniu odpuściłem wtorkowy trening, dziś wyszedłem lekko pobiegać i nie mogłem przez ten ból. Chciałbym się dowiedzieć co mi może dolegać, jak z tym walczyć, żeby móc uprawiać dalej sport. Nie miałem nigdy żadnych kontuzji w nogach, piłkę nożną uprawiam od 5 roku życia. Słyszałem, że może mieć to związek z niedoborem witaminy D. Biorą ją w tabletkach jednak to nie pomaga, ból dalej występuję. Moje pytanie jest takie - jak mogę go przezwyciężyć?, co to może być?, dlaczego pojawia się na wiosnę, czy może to ma jakieś znaczenie. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Bóle mięśni mogą być wywołane chorobami mięśni, dlatego może pan wykonać badania CPK, AST, ALT oraz skonsultować się z lekarzem neurologiem. Oczywiście jeśli w pierwszej kolejności wykluczone zostały przyczyny ortopedyczne pana dolegliwości.