Co może oznaczać ból odbytu przy oddawaniu stolca?

Przy oddawaniu stolca czuć okropny ból jakby pękanie.. krew i później spokój . Dopiero wieczorem ból nasila się tak że nie idzie siedzieć w miejscu a co dopiero zasnąć. Z odbytu wystają jasnorozowe kawałki ??skóry?? Czy to szczelina? Bol ostry swedzacy jakby parzylo

Lek. Paweł Szadkowski

Mogą to by guzki krwawnicze, czyli tzw, hemoroidy. Najlepiej byłoby udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby mógł ocenić zmiany i zalecić odpowiednie postępowanie.