Co może oznaczać ból podbrzusza po zakończeniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Skończyłam pierwszy listek opakowania tabletek antykoncepcyjnych, dzisiaj mam juz 6 dzien okresu, jest bardzo intensywny i pobolewa mnie podbrzusze. Co dalej robic?

Lek. Paweł Szadkowski

Zależy jaki to jest ból- jeśli typowy dla okresu, to może Pani zastosować leki przeciwbólowe i rzkurczające i normalnie, po 7 dniach przerwy rozpocząć nowe opakowanie. Jeśli jest to inny ból, np. ostry, promieniujący do jakiejś okolicy ciała, zaburzający funkcjojowanie, należy się udać do lekarza w celu wykluczenia zapalenia wyrostka, przydatków i innych.