Co może oznaczać ból w dolnej części kręgosłupa przy pochyleniu głowy?

Przy pochyleniu głowy do przodu odczuwam ból w dolnej części kręgosłupa. Ogólnie problemy z dolną częścią kręgosłupa (bóle) mam od około 10lat. Do tego skolioza. Aktualnie mam 25 lat, jestem matką karmiąca. Mój lekarz rodzinny odmawia pomocy póki karmię. Czy mogę mimo wszystko podjąć próby jakiegoś leczenia tudzież diagnostyki? Ból doskwiera mi też podczas wstawania z łóżka i z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej uciążliwy. Chcę karmić dziecko jak najdłużej ale boję się, że do tego czasu mój stan się pogorszy.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję żeby w miarę możliwości skonsultowała się pani z lekarzem neurologiem. Warto ocenić przy badaniu neurologicznym czy nie wymaga pani rozszerzenia diagnostyki (np. obrazowej). Niestety możliwość leczenia farmakologicznego jest ograniczona w pani przypadku.