Co może oznaczać bolesność boku u 46-latka?

Miałem wypadek na rowerze. Zbiłem mocno lewy bok. Miałem silny ból w dolej części klatki piersiowej (L.) Po dwóch dniach wykonałem wcześniej zlecone RTG klatki piersiowej. W opisie poza tymi w normie jest zapis 'Slad płynu lub zrosty w lewym kącie p-ż' Czy opis wymaga wizyty na SOR czy można poczekać trzy dni do lekarza POZ. Ból do tej pory systematycznie stawał się lżejszy.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie towarzyszą panu żadne inne objawy z układu oddechowego jak duszność, kaszel, gorączka, krwioplucie i inne, a dolegliwości po urazie zmniejszają się, można rozważyć udanie się do lekarza POZ.