Co może oznaczać brak samoakceptacji oraz poczucie bezsilności?

Witam mam 18 lat i jestem kobietą. Od stycznia nie czuję się najlepiej mam dość życia, chciałabym zniknąć. Całe moje życie jest beznadziejne z resztą ja też. Nie mogę na siebie patrzeć jestem brzydka. Wszystko robię źle. Dwa razy mi się zdążyło że się pocięłam, ponieważ czuje się bezsilna w stosunku do mojego samopoczucia. Cały czas siedzę w domu nie mam ochoty z nikim rozmawiać. Siedzę cały czas w domu. Prawie wogule nic nie pije. I codziennie boli mnie głowa. Jestem nikomu nie potrzeba. Co mam robić?

Dzień dobry
Przede wszystkim umówić wizytę do lekarza psychiatry. Czasem odpowiednie dobranie leków bywa pomocne. W dalszej kolejności zachęcam Panią do rozważenia psychoterapii, by zastanowić się jak chciałaby Pani, by było. Wspólnie z terapeutą może Pani przejść tą drogę, do miejsca, w którym chciałaby się Pani znaleźć. Życzę wszystkiego, co najlepsze i siły, by zrobić ten pierwszy krok. Pozdrawiam. Joanna Marciniak