Co może oznaczać chrupanie w obrębie szyi?

witam moim problemem jest chrupanie w odcinku szyjnym gdy nia obracam dookola.a gdy obracam glowe raz w prawo raz w lewo to tak jakby cos mi przeskakiwalo.do tego mam klujace bole glowy ktore trwaja pare sekund oraz pieczenie raz na czole raz na czubku glowy czy te bole glowy sa zwiazane z chrupaniem mojej szyi?mam pisk w uszach czasami mrowienia twarzy.co moze oznaczyc to chrupanie.szyja troszke boli ale nie jakos specjalnie.pracuje dzwigajac 5kg skrzynki ukladam je w 2m slupki.

Witam.

Opisane Przyczyny tego zjawiska można podzielić na dwie kategorie. Ze względu na wpływ chrupania w szyi przy skręcaniu głowy towarzyszy mu ból. W innym przypadku proces ten będzie bezbolesny.

Następujące warunki mogą powodować bezbolesny zgrzyt w szyi:

nadmierna ruchliwość w stawach szyi u szczupłych osób;

zaburzenie metabolizmu wapnia, w którym sole osadzają się w więzadłach i na powierzchniach stawowych;

zaburzenia w mięśniach zginaczy-prostowników szyi;

nieprawidłowe położenie kręgów szyjnych z powodu skrzywienia klatki piersiowej;

dźwięk może wystąpić, gdy pęcherzyki azotu zapadną się i dwutlenek węgla w płynie okołostawowym.

W przypadku, gdy chrupnięcie szyi przy skręcaniu głowy towarzyszy ból, przyczyny mogą być znacznie poważniejsze. Z reguły będzie to sygnalizować rozwój następujących stanów patologicznych u ludzi:

osteochondroza

przepuklina dysku;

spondy

patologia małych stawów szyi.

Aby ustalić przyczynę wymagana jest stacjonarna wizyta w celu przeprowadzenia badania fizykalnego aby ocenić stan kliniczny i zlecić odpowiednią diagnostykę obrazową np RM kręgosłupa szyjnego lub TK.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej