Co może oznaczać cień widoczny na rtg klatki piersiowej?
Witam W rtg klatki ujawnił się poszerzony cień wnęki płucnej. Pulmunolog nie stwierdził nic groźnego, profilaktycznie zlecił TK z kontrastem. Czy ewentualne wykonanie TK bez kontrastu pozwoli na zweryfikowanie czy tego cienia, czy jest to guz/ gruźlica etc?

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
TK bez kontrastu może nie pokazać tak dokładnie cech zmiany, jak np. unaczynienie i będzie ciężej rozróżnić, czym owa zmiana jest. Czyli TK bez kontrastu pokaże zmianę, ale może utrudnić rozpoznanie.