Co może oznaczać ciężkość kolan?

Dzień dobry, Mam niedrozne żyly odpiszczelowe w kończynach dolnych, noszę pończochy uciskowe drugiegp stopnia. Po ściągnięciu pończoch wieczorem moje kolana wydają mi się ciężkie. Taki stan pojawia się i trwa rano po przebudzeniu dopóki ponownie nie ubiore pończoch. Czy takie uczucie może być związane z moją niewydolnością żylną czy raczej zwiastuje inne problemy?

Lek. Paweł Szadkowski

Ścisła korelacja z noszeniem pończoch wskazuje raczej na przyczynę żylną niż inną (ortopedyczno/reumatologiczną). W razie pojawienia się innych objawów sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza prowadzącego.