Co może oznaczać cięzkość w klatce piersiowej?

Mam 29 lat. Od dwóch dni podczas lekkiego wysiłku (szybki spacer) zaczęłam odczuwać ciężkość w klatce piersiowej, ból przy wdechu, lekkie pieczenie w okolicy serca. Ciężko mi się oddychalo, dość płytko. Do tego zaczął boleć mnie bark, ramie i plecy, trochę jak po przetrenowaniu siebie. Po odpoczynku i wzięciu tabletek uspokajających dolegliwości ustąpiły. Już kiedyś zdarzyła się podoba sytuar, wykonywalam EKG, nie było odchyleń. Żyję w dość dużym stresie, zwłaszcza w ostatnich tygodniach, ale niepokoi mnie ta sytuacja. Czy powinnam skupić się na badaniach kardiologicznych, czy stres może być przyczyną tych problemów?

Lek. Paweł Szadkowski

Stres może być przyczyną takich problemów. Jednak jeśli objawy by nie ustępowały, zawsze warto udać się do lekarza i zrobić podstawowe badania, na pewno to Pani uspokoi.