Co może oznaczać czarna ślina u 96-latka?

Mój ojciec ma 96 lat. Gdy wypluje przeźroczystą "normalną" ślinę, to po jakimś czasie kiedy ślina wyschnie chusteczka robi się czarna. Co to może być?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bardzo trudno odpowiedzieć na takie pytanie, ponieważ nic wprost nie powoduje zgłaszanych objawów. Jedyne co przychodzi mi na myśl to przyjmowanie leków zawierających siarczan bizmutu lub azotan srebra.