Co może oznaczać długotrwały ból w prawym boku?

Witam, od pół roku utrzymuje się u mnie ból w prawym boku (taki jakby coś rozpychało mnie od środka), mniej więcej pod żebrami czasami bywa silniejszy czasami słabszy. Zazwyczaj czuje go mocniej jak siedzę - co jest dość uciążliwe gdyż w pracy siedzę przez większość czasu. W momentach większego bólu odczuwam zawroty głowy. Byłem u lekarza który zlecił badania krwi jak i usg jamy brzusznej. Badania te jednak nic nie wykazały. Nie mam krwi w stolcu, nie zmieniła się również częstotliwość wizyt w toalecie, ani kolor skóru, oczu czy też moczu. Żadnych plam na ciele czy uporczywego swędzenia nie odczuwam. Co najwyżej częstsze niż zazwyczaj zgagi. Aktualnie staram się prowadzić "dzienniczek" tego co jem i jaki jest poziom bólu, ale póki co nie mogę znaleźć żadnego schematu, czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być, jakie badania mogłyby pomóc lub co mam zrobić? Czy to może być wynik stresu, złej diety lub zbyt małej aktywności fizycznej?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno zaproponować coś konkretnego ponieważ nie podał pan jakie badania zostały wykonane, ale jeśli faktycznie badania laboratoryjne pod kątem chorób wątroby i dróg żółciowych nie wykazały nieprawidłowości, to w zależności od pana stanu klinicznego można, albo powtórzyć USG jamy brzusznej i rozszerzyć diagnostykę obrazową (np. o MR) i diagnostykę wirusologiczną (WZW), albo obserwować pana stan. Można również rozważyć wykonanie gastroskopii ze względu na objawy dyspeptyczne.