Co może oznaczać drganie powieki?

Od roku drga mi nerw pod prawym okiem. Lekarze rodzinni, zarówno jak okulista i neurolog rozkładają ręce, mówiąc, że jest to na pewno niedobór magnezu (lub wapnia). Robiłam badania morfologiczne i wyszedł mi tylko lekki niedobór żelaza. Ponad tydzień temu ponowiłam wizytę u okulisty, który zdiagnozował chroniczne zapalenie powiek, twierdząc tym samym, że dolegliwość ta nie powinna mieć żadnego wpływu na drganie powieki. Od dłuższego czasu nie piję kawy, staram się wysypiać i prowadzić zdrowy tryb życia, jednak nie widzę żadnej poprawy. Dodam również, że regularnie biorę suplementy (magnez, witaminę d, wapno i żelazo). Czy powinnam udać się do innego neurologa lub specjalisty, ponieważ już naprawdę nie wiem gdzie szukać pomocy.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli ma pani wątpliwości może pani wykonać badanie stężenia magnezu i wapnia w surowicy oraz skonsultować się z innym neurologiem.