Co może oznaczać duża wrażliwość u 27-latki?

Witam, mam 27 lat jestem zareęczona ale nie mam dzieci. Od około roku bardzo jestem wrażliwa z różnym nasileniem w ciagu miesiaca. Nie zauważyłam związku z menstruacja. Kiedyś nie wzruszałam się oglądając najlepsze wyciskacze łez, w innych sytuacjach także. Od jakiegoś czasu potrafię płakać nawet na reklamie proszku do pieczenia, wszystko mnie rozczula, para trzymająca sie za ręce, od razu zaczynam płakać ale nie trwa to długo szybko potrafie opanować emocje jak zajmę się czymś innym co spowodowalo moje wzruszenie. Czuję ze to nie jest normalne. Nie jestem w ciąży.

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Skoro ta wrażliwość i płaczliwość trwa już rok to świadczy to o tym, że coś Pani przeżywa. Może być to związane z różnymi wydarzeniami, może coś się wydarzyło w Pani życiu ważnego, trudnego rok temu?Duże zmiany takie jak zaręczyny, zmiana pracy, przeprowadzka, utrata bliskiej osoby mogą prowadzić do obniżenia nastroju. Jeśli pojawiają się inne dolegliwości takie jak trudności ze snem, brak lub wzrost apetytu, apatia, rozdrażnienie to może warto pójść do psychologa, psychoterapeuty, żeby omówić Pani trudności. Na spotkaniu z psychologiem będzie mogła Pani się bliżej przyjrzeć przyczyną płaczliwości.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Proszę Pani,
Proponuję zgłosić się do dobrego terapeuty i przepracować sytuacje w których się Pani bardzo wzrusza. Wrażliwość każdemu człowiekowi jest bardo potrzebna ale czasami bardzo przeszkadza, tak jak Pani. Terapeuta pomoże rozwikłać te problemy. Życzę powodzenia. Proszę nie próbować rozwiązywać samodzielnie tego problemu.

Pozdrawiam, życząc wszystkiego dobrego na święta Bożego Narodzenia i w Nowym Roku,
Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl