Co może oznaczać duża zmiana na piersi?

Dzień dobry,moja mama przyzała się ostatnio,że coś jej rosnie na piersi.Pozwoliła tylko dotknąć to miejsce przez bluzkę pokazać nie chce chyba ze strachu.Jest to długa na około 8cm twarda płaska narosl blizej mostka.Wycieków z sutka nie ma.Czasem ją to boli kiedy zmarznie i zdarza się że swędzi.Jestem przerażona,że to może byc rak.Dodam,że 6 lat temu upadła bardo silnie na płot na to miejsce gdzie to rosnie.Czy to może być zwłókniały krwiak?Bardzo proszę o odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę namówić mamę na wizytę u lekarza. Oczywiście może być to przerost tkanki łącznej po urazie, ale lepiej sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Wcześnie wykryty nowotwór piersi jest wyleczalny, a im wcześniej, tym większe są szanse.