Co może oznaczać dyskomfort po prawej strony pod żebrami?

Witam, od kilku dni czuję dziwny bardziej dyskomfort po prawej strony pod żebrami. Nie potrafię dokładnie podać lokalizacji. Raz boli jakby żebro, raz bardziej od kręgosłupa... Nie mam nudności, wymiotów, problemów z oddawanie moczu. Nic. Tylko to dziwne uczucie... Czy możliwe, że jest nawrót nerwicy? Ostatnio mam bardzo stresujące sytuację. Lub też czy mogłoby to wynikać z noszenia dziecka?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno jednoznacznie określić przyczynę pani dolegliwości. Konieczne jest badanie i poszerzenie wywiadu. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Warto również wykonać podstawowy panel badań w kierunku chorób wątroby w tym: morfologia krwi z rozmazem, AST, ALT, bilirubina całkowita i pośrednia, ALP. Szczegółową diagnostyką, jeśli okaże się konieczna, powinien pokierować pani lekarz prowadzący.