Co może oznaczać guzek na wątrobie?

Witam, dzisiaj u mojej mamy przypadkowo wykryto zmianę (guzka) na wątrobie, której ostatnio nie zauważono (czyli 5 miesięcy temu), a podobno jest duża (10x9). Mama nie czuje bólu wątroby, ma apetyt, a zaparcia ma od długiego czasu, także to nic nowego. Prosimy o pomoc, co to może być? Mama już idzie na tomografię za 3 dni, ale chcielibyśmy mieć już jakieś ewentualne pojęcie.

Lek. Paweł Szadkowski

Opisany przez Panią guzem może być zarówno torbielą, stłuszczeniem, przerzutem jak i zmianą nowotworową. Żeby coś bliżej określić potrzebny jest opis usg (echogeniczność zmiany) oraz dalsze badania - dlatego należy spokojnie poczekać na wynik tomografii komputerowej.