Co może oznaczać guzek odbytu u 48-latki?

Witam . Podczas kąpieli zauważyłam w środku odbytu wyczuwalny guzek wielkości ziarnka ryżu jest twardawy, nie boli ,nie przeszkadza przy wypròżnianiu. Muszę wspomnieć że mam od dawna problemy z zaparciami. Boję się że to może rak odbytu tyle się teraz forum mówi . Jestem kobietą mam 48 lat .

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to guzek krwawniczy (tzw. hemoroid), podobnie brodawka wirusowa - obecność jakiejś zmiany nie musi wcale oznaczać raka. Niemniej, jeśli się Pani niepokoi, warto udać się do lekarza w celu zbadania.