Co może oznaczać kołatanie w klatce piersiowej i nadmierna potliwość w nocy?

od paru dni odczuwam kołatanie w klatce piersiowej,mocno sie poce,bardzo mało spię ok.2-3 godz.i to wszystko dzieje sie w nocy.Mam 60 lat w dzien nie odczuwam tych dolegliwosci.Dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję żeby wykonał pan badania: morfologię krwi z rozmazem ręcznym, OB, CRP, sód, potas, kreatyninę, lipidogram, pomiary temperatury ciała oraz udał się do lekarza pierwszego kontaktu. Wiele stanów może powodować ww. objawy i konieczne jest wykluczenie groźnych przyczyn.