Co może oznaczać krew na prezerwatywie?

Witam. Dziś odbyłem stosunek płciowy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdybym po skończonym stosunku nie zobaczył na prezerwatywie krwi od partnerki. Było to już po, wcześniej tego nie zauważyłem. Czy możliwe że było to spowodowane zbyt "mocnym"stosunkiem? I czy możliwe że zakaziłem się hiv, skoro wcześniej dotykałem językiem jej pochwy? Wtedy jednak nie zauważyłem krwi, seks oralny był przed zwykłym. Ale czy gdy wytrysk był w prezerwatywie, czy mogło mnie to zakazić przez nią? Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krew na prezerwatywie może oznaczać iż Pańska Partnerka ma uszkodzona błonę śluzową pochwy lub macicy. Najczęściej jest to wynik nadżerki lub polipa. Warto wykonać lekarską konsultację. Jeżeli prezerwatywa nie pękła podczas stosunku szansa na zakażenie jest niewielka, jednak prezerwatywa nie chroni przed \HIV-em w 100%