Co może oznaczać krew podczas wypróżnianiu się?

Witam, co jakiś czas mam taki problem, że po wyróżnieniu, podczas podcierania widzę krew na papierze toaletowym. Nie jest jej dużo. Nie jest tak za każdym razem. Czasem czuje bol podczas wydalania. Co to może być?

Szanowna Pani a czy doskwierają Pani zaparcia? Być może krwawienie wynika pęknięcia śluzówki odbytu podczas defekacji. Pozdrawiam