Co może oznaczać mój ból po leczeniu raka macicy?

WITAM JESTEM 2 LATA PO ZDIAGNOZOWANIU U MNIE NOWOTWORU TRZONU MACICY PRZESZŁAM DWIE OPERACJE WYCIĘCIA WSZYSTKICH NARZĄDÓW RODNYCH I WĘZŁÓW CHŁONNYCH ALE CAŁY CZAS WALCZĘ Z BÓLEM UNIEMOŻLIWIAJĄCYM MI NORMALNE FUNKCJONOWANIE ZWYKŁE TABLETKI PRZECIWBÓLOWE JUŻ NIE POMAGAJĄ I I STOSUJE DWA A CZASEM TRZY RAZY DZIENNIE LEKI Targin tabletki o 10 mg 5 mg IPalexia retard REZONANS JAMY BRZUSZNEJ ,ORAZ REZONANS KRĘGOSŁUPA NIE WSKAZAŁ POWODU TAK SILNEGO BÓLU A JA JUŻ DALEJ NIE WIEM CO ROBIĆ JAK PRZESTAJĄ DZIAŁAĆ LEKI TO MAM UCZUCIE ŻE BOLI MNIE WSZYSTKO ,ROBI MNIE SIĘ SŁABO I BARDZO SIĘ POCĘ JESTEM CIĄGLE ZMĘCZONA ,A LEKARZE NIE WIEDZĄ SKĄD TEN BÓL DLATEGO BARDZO PROSZĘ O JAKĄŚ POMOC CZY BYŁO BY WSKAZANE BADANIE PET CAŁEGO CIAŁA ,I CZY TAKIE BADANIE MOGŁOBY WYJAŚNIĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI REZONANS JAMY BRZUSZNEJ NIE WYKAZAŁ ŻADNYCH PRZERZUTÓW JEDYNIE POWIĘKSZONĄ WĄTROBĘ ALE OBAWIAM SIĘ ZE RAK MOŻE ROZWIJAĆ SIĘ W INNYM MIEJSCU I STĄD TAKI BÓL I CIĄGŁA SŁABOŚĆ DLATEGO BARDZO PROSZĘ SPECJALISTĘ ONKOLOGA CZY BADANIE PET BYŁOBY WSKAZANE POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODPOWIEDZ

Dzień dobry, dolegliwości bólowe u osób chorych onkologicznie mogą mieć różne przyczyny. Nie zawsze związane są z progresją choroby, mogą również wynikać z prowadzonego leczenia np. przetrwałe ból pooperacyjne lub bóle po stosowanej chemioterapii. Oczywiście warto poszerzyć diagnostykę, aby wykluczyć progresję choroby. Tymczasem najważniejsze jest uzyskanie dobrej kontroli dolegliwości bólowych, które ma Pani w chwili obecnej.

Polecam Pani uwadze stronę https://pogotowiebolowe.com.pl/bol-nowotworowy/ Znajdzie tam Pani bardzo dużo przydatnych informacji odnośnie skutecznego leczenia dolegliwości bólowych. Przeczyta tam Pani o "bólach końca dawki" i bólach przebijających. Dowie się tam Pani również jak dobrze przygotować się do rozmowy z lekarzem o dolegliwościach bólowych. Jakie zada pytania? Jakie informacje będą dla niego bardzo istotne?

Zdecydowanie warto udać się po poradę do lekarza z poradni leczenia bólu lub poradni medycyny paliatywnej. Dysponują oni największym doświadczeniem w leczeniu opornego na leczenie bólu. Jeśli chciałaby Pani zadać jeszcze jakieś pytania to zapraszam na mój profil na Facebook https://www.facebook.com/Kociszewska/

Pozdrawiam i życzę zdrowia