Co może oznaczać mój ból stopy i stawu skokowego?

Witam, od ponad miesiąca boli stopa i staw skokowy. Zaczęło się od bólu w kostce, promieniowalo jakby do góry na piszczel. Nie był to zbyt mocny ból, ale drazniacy. Nic z tym nie robiłam, myślałam że przejdzie. Po ok. 2 tygodniach pojawiła się tak jakby nadrzerka na srodstopiu, na kości między dużym paluchem a kostka. Stopa zaczęła puchnac i co najbardziej niepokoi siniec. Ale siniec bardzo, na ciemno fioletowy kolor. Zdarza się że noga jest lodowata, a za chwilę po zrobieniu kilku kroków sina i gorąca. Po chwili przechodzi. I tak ciągle. Rtg ok, usg miałam 3, na jednym lekarz stwierdził że zapalenie ścięgna i od razu chciał wstrzyknac blokadę, ale się nie zgodzilam. Drugie usg lekarz stwierdził że nic nie widzi, mimo że noga była wtedy ewidentnie opuchnięta. Kazal zażywać movalis. Później był rezonans który wykazał pogrubienie i wzmozony sygnal w obrazach T2 zaleznych i STIR w zakresie czesci piszczelowo-lodkowej pasma powierzchniowego wiezadla trojgraniastego czesciowe uszkodzenie ścięgna w stopniu I czyli naciagniecie. I niewielką ilość płynu maziowego w jamie stawu skokowo-goleniowego. Oraz drobna 4 mm torbielka maziowkowa w rejonie insercji ścięgna mięśnia strzalkowego długiego (od strony podeszwowej podstawy I kości srodstopia zmiany entezopatyczne. Po rezonansie kolejny lekarz podtrzymał movalis i smarowanie maścia z arniki. Zero poprawy. Wizyta u reumatologa, zlecenie badań krwi Odczyn waalera rosego, aso, morfologia, kwas moczowy, rf, d-dimer, aptt, crp - wszystko w normie. Zlecenie wykonania doplera, w nodze bolacej - lewej przepływy prawidłowe. Przy okazji w opisie doplera zapis: w okolicy stawu skokowego obrzęk tkanki łącznej zwłaszcza w okolicy wiezadla skokowo-strzalkowego przedniego, w tej okolicy niewielka ilość wolnego płynu. Obrzęk tkanki łącznej w okolicy stawu srodstopno-paliczkowego pierwszego z nadrzerka chrzestna nasady dalszej. Zmiana movalisu ( który brałam 11 dni) na metypred 4 mg. Wzięłam dziś pierwsza tabletka, ale nie czuje się po tym najlepiej, trochę mam zawroty głowy a noga bez zmian. Co to może być? Może kiedyś ktoś spotkał się z czymś takim?

Szanowna Pani, zapewne jest to działanie niepożądane, aczkolwiek warto kontynuować kurację, jeśli objawy nie są uciążliwe